NEC smijt deur dicht en laakt handelswijze Ajax
2 februari 2026 14:09 - Omroep Gelderland
Foto: Pro Shots

De algemeen directeur van NEC heeft de deur hard dichtgesmeten voor Ajax. Kodai Sano zal niet verkocht worden deze winter, zo stelt Wilco van Schaik. De directeur is not amused met de handelwijze die Ajax heeft gehanteerd om Sano te verleiden tot een overstap naar de Johan Cruijff ArenA: "Sano gaat niet weg deze transferwindow. Hij blijft gewoon hier en hij gaat zéker niet naar Ajax", zo stelt Van Schaik in gesprek met Omroep Gelderland.
Van Schaik is verbolgen over de wijze waarop Ajax te werk is gegaan. Zo zou Marijn Beuker zaterdag zijn aangeschoven bij een overleg tussen Sano en zijn zaakwaarnemers in een Amsterdams restaurant. Van Schaik stelt: "Als dat zo is gegaan, is dat zelfs strafbaar."
Het nieuws volgt op het bericht dat ook een tweede en verhoogd bod van Ajax, dat 2,5 miljoen euro meer bood op de tien miljoen van zondag, is afgewezen door NEC. De directeur van NEC is verbaasd en bovendien geïrriteerd door de werkwijze van Ajax, dat het hoofd van de Japanner op hol zou hebben gebracht. Op zijn vroegst in de zomer staat NEC pas open voor een vertrek van Sano.
NEC is mét Sano op jacht naar zijn eerste kwalificatie voor de UEFA Champions League. De ploeg verrast onder trainer Dick Schreuder al het hele seizoen en staat inmiddels in punten gelijk met Ajax en dus één puntje onder Feyenoord, dat nog altijd tweede staat in de Eredivisie. NEC heeft ten opzichte van de twee aartsrivalen ook nog een duel tegoed. Ook PSV en Feyenoord zouden concreet geïnteresseerd zijn in de Japanse spelmaker van NEC.

