Makkelie fluit duel tussen Sparta en Ajax
24 oktober 2026 13:16
Foto: Pro Shots

De KNVB heeft Danny Makkelie aangesteld om de wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Ajax zondag in goede banen te leiden. De arbiter zal op Het Kasteel langs de zijlijn worden ondersteund door Hessel Steegstra en Jan de Vries, terwijl Thomas Hardeman zal fungeren als vierde official. Clay Ruperti en Marco Ribbink volgen de wedstrijd vanuit Zeist en verzorgen de video-arbitrage.
Het wordt voor Ajax de zesenzestigste wedstrijd onder leiding van Makkelie. Van de voorgaande vijfenzestig duels won Ajax er veertig, eindigde het elf keer in een gelijkspel terwijl Ajax veertien keer werd verslagen. De laatste keer dat Makkelie een wedstrijd van Ajax floot werd er met 1-1 gelijk gespeeld tegen Feyenoord in De Kuip.
Voor Sparta wordt het de vierenveertigste ontmoeting met Makkelie als arbiter. Van de voorgaande drieënveertig ontmoetingen wonnen de Kasteelheren er twaalf, eindigde het net zo vaak in een gelijkspel terwijl Sparta negentien keer als verliezers van het veld stapte. Voor Sparta wordt het al de tweede wedstrijd dit seizoen met Makkelie als scheidsrechter. In de zesde speelronde ging Sparta met 4-1 onderuit bij regerend landskampioen PSV.

