Ajax Vrouwen verliezen nipt van Malmö
28 oktober 2026 21:28
Foto: Pro Shots

De Ajax Vrouwen hebben na de thuiswedstrijd tegen het Zweedse Malmö FF in de UEFA Women's Europa Cup nipt met 1-2 verloren. Daardoor is er in de return over twee weken nog alles om voor te spelen, als er op 11 november wordt afgetrapt. Bij winst in Zweden plaatst Ajax Vrouwen zich bij de beste acht ploegen van het tweede Europese toernooi bij de vrouwen.
Ajax kende, toevalligerwijs net als PSV Vrouwen en Feyenoord Vrouwen, een desastreuze start aan de wedstrijd. Alledrie de Nederlandse ploegen kwamen woensdagavond in actie en keken binnen twee minuten al tegen een achterstand aan. In Amsterdam opende Isabelle D'Aquila de score, die na een klein uur door Tuva Skoog werd verdubbeld. Ajax knokte zich via de aansluitingstreffer van Amber Visscher nog terug in de wedstrijd, maar een gelijkspel zat er niet meer in.
Net als Ajax verloor PSV uiteindelijk met 0-2 van Eintracht Frankfurt, terwijl de Feyenoord Vrouwen met liefst 7-0 van de mat werden geveegd door VfL Wolfsburg. In contrast tot die twee ploegen heeft Ajax dus het gunstigste resultaat weten te behalen.
Voor de Ajax Vrouwen is het vizier inmiddels weer gericht op de volgende kraker. Aanstaande zondag krijgt Ajax koploper FC Twente Vrouwen op bezoek op De Toekomst. De achterstand op de Tukkers bedraagt op dit moment nog vier punten en dus kan Ajax uitstekende zaken doen bij een overwinning. Bij een nederlaag zondag kan PSV bij een overwinning op sc Heerenveen Vrouwen zondagmiddag weer over Ajax heen klimmen. Het gat met de regerend landskampioen bedraagt op dit moment nog twee punten.

