Ajax wint bij Sparta en profiteert van puntendeling bij PSV en Feyenoord
25 oktober 2026 18:40
Foto: Pro Shots

Ajax is PSV weer gepasseerd op de ranglijst en is koploper Feyenoord tot drie punten genaderd. Makkelijk ging het niet, maar Ajax wist de 1-2 voorsprong uit de eerste helft ook in de tweede helft succesvol te verdedigen tegen Sparta. Abdellah Ouazane zette Ajax halverwege de eerste helft op voorsprong. Jens Toornstra zorgde in zijn vijfhonderdste duel in de Eredivisie kort voor rust voor de gelijkmaker, waarna Arokodare Tolu Ajax nog voor de rust weer op voorsprong zette.
Met het nodige kunst- en vliegwerk wist Ajax in de tweede helft overeind te blijven en de overwinning over de streep te trekken. Daardoor profiteert Ajax ten volste van de puntendeling eerder op zondagmiddag in het Philips Stadion, waar PSV en Feyenoord elkaar in evenwicht hielden met een 1-1 gelijkspel.
Daardoor heeft Ajax nu een voorsprong van één punt op de regerend landskampioen uit Eindhoven en een achterstand van nog drie punten op koploper Feyenoord. Een prettige opsteker voor de ploeg van trainer Míchel Sánchez, zeker gelet op het feit dat er volgende week in de Johan Cruijff ArenA wordt afgetrapt tegen absolute angstgegner AZ. Geen midweeks programma dus voor Ajax, dat vrijdagmiddag wel te horen krijgt wie de tegenstander wordt in de Tweede Ronde van de KNVB Beker.

