Transparent
Inloggen
Sluiten

Ajax gelijk tegen Bayern München na krankzinnige tweede helft

12 december 2018 19:24

Ajax heeft de groepsfase in de Champions League afgesloten met een gelijkspel tegen Bayern München. In de Johan Cruijff ArenA werd met 3-3 gelijk gespeeld na een werkelijk krankzinnige tweede helft. Dusan Tadic maakte twee doelpunten, waarvan één uit een strafschop, terwijl Nicolas Tagliafico voor de 3-3 zorgde. Maximilan Wöber kreeg een rode kaart, net zoals Thomas Müller van Bayern.

De eerste grote kans van de wedstrijd was na een paar minuten al voor Donny van de Beek. Zijn schot was echter niet hard genoeg om Neuer te verrassen. Bayern München nam vervolgens de overhand op het veld en drong steeds verder aan. Met name Gnabry kwam regelmatig gevaarlijk opzetten. De vleugelaanvaller profiteerde bijna van een slechte pass van Nicolás Tagliafico, maar Onana kon knap redding bieden op zijn schot. Uit de corner die daarop volgde, viel alsnog de 0-1. De bal kon in eerste instantie nog uitverdedigd worden, maar de bal kwam opnieuw bij Gnabry. Hij gaf de bal aan de volledig vrijstaande Robert Lewandowski en de Poolse spits kon dan ook eenvoudig binnen schieten.

Ajax werd vervolgens iets beter en kreeg via Daley Blind een goede mogelijkheid. Zijn schoten konden tot twee keer toe geblokkeerd worden. Scheidsrechter Turpin wilde daarna geen strafschop geven nadat eerst Blind en even later Matthijs de Ligt naar de grond gingen.

De kansen bleven zich aandienen. Van de Beek werd met een kopbal opnieuw gevaarlijk, terwijl Bayern München uit een counter een enorme kans kreeg. Met liefst vijf aanvallers kwamen ze tegenover drie verdedigers van Ajax te staan. Gnabry gaf de bal breed op Lewandowski, die de 0-2 voor het intikken had. Onana gooide zich echter voor de bal en de rebound werd door Kimmich gemist.

Na rust liet Bayern zich iets meer terug zakken, terwijl Ajax steeds verder aan begon te dringen. Het leek steeds meer dat de 1-1 in de lucht hing en na ruim een uur zou die dan ook volgen na een schitterende aanval. Een geweldige steekpass van Hakim Ziyech kwam bij Van de Beek. Hij gaf de bal breed en die kon duur Dusan Tadic bij de tweede paal binnen getikt worden. Even daarvoor had Onana met een magistrale redding nog gezorgd dat een kopbal van Lewandowski niet in het doel terecht kwam.

Onder aanvoering van het wederom fanatieke publiek ging Ajax vervolgens op jacht naar de voorsprong. Het duel werd echter steeds harder van beide kanten en na 67 minuten kon Maximilian Wöber al richting de kleedkamer. De Oostenrijkse verdediger kwam op de zijlijn snoeihard in op Goretzka en werd met rood van het veld gestuurd. Het leek voor Ajax op een tik, maar een kleine tien minuten later kwam ook Bayern München met tien te staan na een werkelijk bizarre overtreding van Thomas Müller tegen het hoofd van Nicolas Tagliafico.

Ajax rook weer bloed en trok ten aanval. Erik ten Hag besloot om Kasper Dolberg te brengen en een paar minuten na zijn invalbeurt ging de bal op de stip nadat Boateng de Deense spits onderuit haalde in het strafschopgebied. Tadic schoot de penalty vervolgens snoeihard binnen. De Serviër zorgde met die treffer dat hij de laatste vijf doelpunten van Ajax in de Champions League had gescoord.

Nu was het de beurt aan Bayern München om ten aanval te trekken en vlak voor tijd ging ook aan de andere kant de bal op de stip. Thiago werd door Tagliafico onderuit gehaald en ook Lewandowski wist zijn tweede van de avond te maken. In de laatste minuut ging vervolgens Frenkie de Jong flink in de fout, waardoor de bal bij de ingevallen Kingsley Coman kwam. De Franse vleugelaanvaller schoot op knappe wijze de 2-3 binnen.

Omdat het spel in de tweede helft zo lang had stil gelegen, werden er liefst zeven minuten bijgetrokken. Ajax koos er voor om alles of niets te gaan spelen en in de vierde minuut van de blessuretijd werd het daarvoor beloond toen Tagliafico de 3-3 kon binnen tikken. Voor de groepswinst was echter nog een treffer nodig, maar die zou niet meer volgen.
Discussieer mee op de forums


Tags

bayern tagliafico lewandowski beek gnabry krankzinnige onana tadic blind muller snoeihard wober aandienen aanvoering arena bijgetrokken bloed boateng coman counter dolberg drong fanatieke getikt gooide goretzka hag intikken jong kasper kimmich kingsley lucht maximilan maximilian neuer rebound rook steekpass thiago turpin uitverdedigd vrijstaande zijlijn ziyech

Wat vind jij van dit nieuws?

Om te reageren moet je ingelogd zijn. Gebruik de links bovenin beeld om een loginnaam aan te maken danwel in te loggen.


4 jaar geleden
Ajax speelt zeer livhtzinnig of ze zijn overgeconcentreed een van de twee . Evengoed deze slordigheden kun je je dus wel in de Ned competitie veroorloven maar niet Europees. Tandje bij , minder slordig en vastbijten in de wedstrijd en voral de juiste beslissingen nemen.
+1/-3

4 jaar geleden
Bizar pot en wat een strijder is Nico. Ongekend zeg!
+4/-0

4 jaar geleden
Eens, vond ze niet super scherp.
Nico, Onana en Tadic mannen van de wedstrijd
+1/-1

4 jaar geleden
Wat ben ik trots om fan van deze geweldige club te zijn! Deze wedstrijd vergeet ik nooit meer. Wat een spektakel! Wat een strijd! Fantastisch!
+2/-0

4 jaar geleden
Ziyech was wel weer lekker bezig zeg.. Man, wat is hij goed. Dribbels, passes, geweldig overzicht als je ziet hoe snel hij de bal doorspeelt naar V.d. Beek bij de 1-1.
+3/-0

4 jaar geleden
Gewoon 12 wedstrijden ongeslagen met de voorrondes erbij. Dan hoor je makkelijke loting zo her en der (in het zuiden), maar je moet het dan vervolgens wel nog maar ff doen toch? Vorig jaar verloren Psv en Ajax van vele mindere clubs, beide clubs hebben flinke progressie geboekt. Psv had wat meer punten moeten pakken wellicht maar dat terzijde. Dikke pluim en nog een ronde verder komen zou helemaal fantastisch zijn en zeker niet onmogelijk.
+2/-0

 
4 jaar geleden (gewijzigd)
Denk inderdaad dat beide progressie geboekt hebben. PSV had in onze poule ook wel paar punten meer gehad, maar niet zoveel als wij.

Wat hebben als supporters ook progressie geboekt zeg afgelopen jaren. Wat een passie zie je tegenwoordig, zelfs op de lange zijde gaat men helemaal los.

Ik denk dat niemand van de nummer 1 ploegen ons wilt loten.
+1/-0

 
4 jaar geleden
Inderdaad T Bag. We mogen trots zijn op wat we deze ploeg bereikt heeft tot nu toe. Vandaag ook weer alles gegeven en er had meer in gezeten. Een bizare wedstrijd met veel emotie. De Ligt en de Jong een betere tweede helft als de eerste. Ondanks twee ontzettend slechte ballen van de Jong. Het probleem bij dit Ajax heeft toch zijn oorsprong in onze Competitie. Zo makkelijk als ballen werden weggeven door slordig inpassen wordt in onze competitie niet gauw afgestraft. Internationaal wel . Dat bewijst vanavond wel. Er moet harder op elkaar worden pepassed, waardoor de bal sneller gaat. Maar goed verder trots op het elftal. Trouwens ook dit zag je vanavond aan de bal veelvuldig, te veel tijd nemen door veel spelers, tijd die je in dit soort wedstrijden niet hebt of krijgt. Ook inherent aan onze Competitie. Wat dat betreft zou het voor onze spelers veel beter zijn als er meer tegenstand zou zijn.
+2/-0

 
4 jaar geleden
Inderdaad T Bag. We mogen trots zijn op wat we deze ploeg bereikt heeft tot nu toe. Vandaag ook weer alles gegeven en er had meer in gezeten. Een bizare wedstrijd met veel emotie. De Ligt en de Jong een betere tweede helft als de eerste. Ondanks twee ontzettend slechte ballen van de Jong. Het probleem bij dit Ajax heeft toch zijn oorsprong in onze Competitie. Zo makkelijk als ballen werden weggeven door slordig inpassen wordt in onze competitie niet gauw afgestraft. Internationaal wel . Dat bewijst vanavond wel. Er moet harder op elkaar worden pepassed, waardoor de bal sneller gaat. Maar goed verder trots op het elftal. Trouwens ook dit zag je vanavond aan de bal veelvuldig, te veel tijd nemen door veel spelers, tijd die je in dit soort wedstrijden niet hebt of krijgt. Ook inherent aan onze Competitie. Wat dat betreft zou het voor onze spelers veel beter zijn als er meer tegenstand zou zijn.
+1/-0

4 jaar geleden
Het was zeker spectaculair de 2e helft. Een lekkere goal van Tadic, een poging tot amputatie van de rechtervoet van Goretzka door Wober, een poging tot onthoofding van Nico door Muller, een terechte penalty die Tadic scoort, een klotepingel die Lewandowski scoort, een gruwelijke fout van Frenkie waaruit Coman scoort en dan een goal van Nico, waaraan een enorme buitenspellucht van KJH hing. Anderhalve liter bier over mijn kop gehad, wereldavond gehad. Heb nog wel een vraag. Moet je als penaltynemer niet in beweging blijven tijdens je aanloop? Lewandowski stopte tijdens zijn aanloop. Een paar passen, dan stilstaan, weer een paar passen en dan inhouden en vervolgens schieten. Inhouden mag volgens mij, je blijft in beweging, maar stilstaan was altijd verboden.
+4/-0

 
4 jaar geleden
Alles aan die pingel was fout en had gewoon opnieuw genomen moeten worden, echter in de geest vd wedstrijd snap ik dat de scheids er niet aan wilde. Maar het blijft fout, maar denk dat we over deze wedstrijd uren kunnen twisten en misschien gewoon een x niet doen om het memorabele te koesteren ;-)
+2/-0

 
4 jaar geleden
Het memorabele koesteren doe ik zeker, maar die Fransoos floot zo slecht, dat het afkeuren en opnieuw nemen van de Bayernpenalty feilloos erin had gepast. En dan nog een paar schuimbekkende Duitsers erbij, was het helemaal af geweest.
+3/-0

 
4 jaar geleden
Ach, als hij goed floot had Lewandowski de penalty in tweede instantie toch nog gemaakt en was ons doelpunt afgekeurd wegens buitenspel. Ik vind het prima zo ;)
+3/-0

 
4 jaar geleden
Eens, dat je wat varieert in snelheid mag, maar dat was stilstaan, en dat mag niet, daarmee maak je het de keeper haast onmogelijk.
+1/-0

4 jaar geleden
Het was de wedstrijd van de Ligt en de Jong, de wedstrijd van twee jongens die opeens kwetsbaar en menselijk waren juist die foutjes zorgden er voor dat voetbal weer mooi kan zijn. De Ligt en de Jong zijn geen Mexicanen die door de media in Nederland bejubelt wordt maar hollandse jongens met menselijke trekjes.
+2/-0

4 jaar geleden
Wat een wedstrijd was dit! Zo verschrikkelijk genoten van ons aller Ajax. Dit is wat je als Ajacied wil zien, strijdlust,gogme,bluf, dominantie gecombineerd met technisch wonderschoon voetbal.
Met een goeie scheidsrechter win je deze pot, want wat heeft die fransoos de wedstrijd met name in de 2e helft uit de hand laten gieren. Regelrechte aanslagen van beide kanten die onbestraft bleven, en pietluttigheden die bestraft werden. Gelukkig ging het wel 2 kanten op. Er is al gezegd dat dit elftal de vergelijking met 1995 kan doorstaan maar dat is natuurlijk onzin. Heel andere tijd, heel ander voetbal.Maar, een ding is zeker, als men in staat zou zijn (wat natuurlijk een utopie is) om dit elftal nog 1 seizoen bij elkaat te houden zou het zeker voor de CL winst mee kunnen doen. Ik ben trots op mijn cluppie. Laat nu Real Madrid maar komen, liever dan Porto en Marcel.
+1/-0


Win met Ajax

Registreer je nu via deze link bij onze bookmaker Betcity.nl en krijg op je eerste storting van maximaal 20 euro een free bet van hetzelfde bedrag cadeau!Ajax E-zine

Meer dan 35.000 fans zijn lid van onze nieuwsbrief. Meld je ook aan!
Laatste nieuws


 
Stel hier in welk nieuws jij belangrijk vindt.Tagcloud

administratie amerika bevolking binnenvallen blind donbass elsimao heitinga janoekovitsj jcdebest kiev kremlin krim macmanus medvedchuk militaire mislintat navo oekraiense oekraine oorlog poetin presidentiele putin rusland russen rvc shogun westen zelenski