Van Asten scoort en wint bij interlanddebuut
14 april 2026 22:35
Foto: Pro Shots

Renée van Asten heeft dinsdagavond haar debuut beleefd als Oranje Leeuwin. Het Nederlands vrouwenelftal won met 2-1 van Frankrijk waarbij Van Asten het openingsdoelpunt voor haar rekening nam. Frankrijk kwam kort na rust nog op gelijke hoogte, maar wist zich niet meer terug te knokken nadat Esmee Brugts Oranje halverwege de tweede helft opnieuw op voorsprong geschoten had.
Ook voormalig Ajacied Victoria Pelova startte in de basis bij Oranje, evenals Romee Leuchter. Chasity Grant en Lotte Keukelaar kwamen als wissels binnen de lijnen. Van Asten groeide uit tot Vrouw van de Wedstrijd en speelde de volledige negentig minuten bij haar interlanddebuut.
Dankzij de overwinning op het sterker geachte Frankrijk ligt Nederland met zeven punten uit de eerste drie kwalificatieduels op koers voor het bereiken van het WK. Frankrijk volgt met zes punten, Ierland verzamelde drie punten en Polen sluit de rij met één punt. Aanstaande zaterdag wacht de volgende wedstrijd voor de Oranje Leeuwinnen, dan is opnieuw Frankrijk de tegenstander maar wordt het duel in Auxerre gespeeld.

