Transparent
Inloggen
Sluiten

Wedstrijden



Voorbeschouwing Ajax-Heracles Almelo


Tijdstip
Overmorgen 16:45
Stadion
Johan Cruijff ArenA
Gelegenheid
Eredivisie
Televisiezender
ESPN


Ajax.supporters.nl Scorebord

Vooralsnog zal er van deze wedstrijd geen live verslag worden gedaan op het Ajax.supporters.nl Scorebord (klik hier als je wilt helpen).


Ajax kondigt minuut stilte aan voor vermoorde Lisa

Ajax heeft zondag als eerbetoon aan de vermoorde Lisa (17) een minuut applaus aangekondigd. De club vraagt de in de Johan Cruijff ArenA aanwezige supporters een minuut lang te applaudisseren voor het meisje uit Abcoude, dat in de nacht van afgelopen dinsdag op woensdag met bruut geweld om het leven werd gebracht.

"De gruwelijke misdaad werd aan de Holterbergweg gepleegd, om de hoek van de Johan Cruijff ArenA en sportpark De Toekomst. Als signaal tegen zinloos geweld in het algemeen en als steun voor de nabestaanden van Lisa in het bijzonder, klinkt zondag in de zeventiende minuut een minuut lang applaus", zo kondigt de Supportersvereniging van Ajax vrijdag aan.

De club heeft contact met de familie en wil deze, samen met zijn supporters, graag een hart onder de riem steken: "Lisa kwam net als haar andere gezinsleden graag bij de wedstrijden van Ajax. De zeventiende minuut is natuurlijk niet toevallig gekozen. Lisa werd slechts zeventien jaar. Veel en veel te jong", zo laat Ajax weten.

Het overlijden van Lisa maakt ontzettend veel los in Nederland. Na een avondje stappen op het Leidseplein in Amsterdam fietste ze 's nachts naar huis. Daar kwam ze echter nooit aan. De politie heeft vrijdag een verdachte aangehouden.

Ajax trapt zondag om 16:45 uur af tegen Heracles Almelo, waardoor er om 17:02 uur hopelijk een oorverdovend applaus te horen is in de Johan Cruijff ArenA.


Met welk elftal zou jij spelen tegen Heracles? Laat het hier weten!

Met welke elf namen zou jij starten tegen Heracles Almelo? Laat hier jouw ideale opstelling achter.


Ajax verloor slechts één keer van Heracles in Amsterdam

Ajax speelt zondag zijn vijfentwintigste thuisduel met Heracles Almelo in eigen huis. Van de voorgaande edities won Ajax er negentien, eindigde het vier keer in een gelijkspel terwijl Heracles één keer wist te winnen. Voor die nederlaag van Ajax moeten we terug naar seizoen 1964/65, toen Ajax ook direct met grote cijfers verloor.

Dat duel eindigde namelijk in een 1-4 overwinning voor Heracles. De grootste overwinning van Ajax werd twee keer geboekt. In de seizoenen 1963/64 en 1985/86 wonnen de Amsterdammers met liefst 7-0. Met slechts een nederlaag in de clubhistorie is het doelsaldo eveneens veruit in het voordeel van Ajax. Zo scoorde Ajax in eigen huis al vijfenzeventig goals tegen Heracles in de competitie. Heracles wist in competitieverband tot op heden slechts twaalf keer het net te vinden in Amsterdam.

Vorig seizoen stonden beide ploegen ook twee keer tegenover elkaar in de Eredivisie, nadat Heracles na één seizoen afwezigheid terug was gekeerd uit de Keuken Kampioen Divisie. In Almelo won Ajax nog aan het begin van het seizoen een knotsgekke wedstrijd met 3-4. Thuis won de ploeg van Francesco Farioli een stuk overtuigender, door Heracles met liefst 4-0 naar huis te sturen.


Wedstrijd tegen Heracles onder leiding van Nagtegaal

De KNVB heeft Marc Nagtegaal aangesteld om de wedstrijd tussen Ajax en Heracles Almelo zondag in goede banen te leiden. De arbiter zal daarbij worden ondersteund door grensrechters Schaap en Vandeursen, terwijl Puts is aangewezen als vierde official. Oostrom en Krijt zullen de wedstrijd volgen vanuit het VAR-centrum in Zeist.

Ajax kwam Nagtegaal vorig seizoen vier keer tegen in de Eredivisie als scheidsrechter. Uit bij Go Ahead Eagles werd er met 1-1 gelijkgespeeld, terwijl er uit bij AZ met 2-1 werd verloren. Thuis werd er met 4-0 gewonnen van Heracles Almelo terwijl er uit bij Willem II met 1-2 werd gewonnen door de ploeg van Francesco Farioli.

Heracles Almelo kwam Nagtegaal naast het dus met 4-0 verloren uitduel met Ajax nog een keer vaker tegen. Thuis werd er onder diens leiding met 0-0 gelijkgespeeld tegen degradant RKC Waalwijk.


Wat vind jij van de wedstrijd?

Om te reageren moet je ingelogd zijn. Gebruik de links bovenin beeld om een loginnaam aan te maken danwel in te loggen.


2 dagen geleden (gewijzigd)
Jaros-Rosa-Itakura-Baas-Mokio-Klaassen-Gloukh-Taylor-Moro-Weghorst-Edvardsen.
+4/-0

23 uur geleden
Ik denk wel dat Sutalo weer van de partij zal zij aangezien hij al met de groep trainde.
Een centrale verdediging met Sutalo en Itakura zou ik voor gaan met Baas als 6.
3 punten moet te doen zijn thuis tegen Heracles.
+4/-0

 
16 uur geleden
Iedereen roep Baas op 6, maar heeft hij dat ooit gespeeld? Kan hij dat? Is niet zijn natuurlijke positie.
M.i is Baas onmisbaar achterin. Dat zagen we de laatste weken van vorig seizoen.
+5/-0

23 uur geleden
Hoe kunnen we met Weghorst in de spits startende ook maar denken iets te kunnen winnen??
Totaal geen ( Ajax speelwijze)inzicht, geen loopvermogen en alleen maar denken dat “Wout” zo geweldig is?!!!!
Wat een ego heeft die jongen, gebaseerd op niks!!!
Hoop zo dat we nog een echte spits aantrekken, zeg ook eerlijk, zou niet weten wie met dat budget van ons Aller Ajax?!!!!
+1/-4