Ajax heeft vanavond het heenduel met Eintracht Frankfurt met 1-2 verloren. Nadat Brian Brobbey de score al in de tiende minuut opende, kwamen de Duitsers via een door diezelfde Brobbey van richting veranderd schot van Hugo Larsson na een klein half uur langszij. Ellyes Skhiri besliste na zeventig minuten het eerste duel in de achtste finale van de Europa League.
De Amsterdammers kwamen na een sterk begin al vroeg in de wedstrijd op 1-0 dankzij een alerte Brian Brobbey op een voorzet bij de tweede paal van Jordan Henderson. De aanvaller was er als de kippen bij en knikte binnen, voordat Kevin Trapp kon ingrijpen. Brobbey speelde sowieso een sterke wedstrijd vanavond, direct in de openingsfase was de spits al dichtbij een goal. Zijn gewaagde schot van net buiten de zestien schampte echter de buitenkant van de paal.
Halverwege de tweede helft kantelde het duel. Remko Pasveer gaf een pass waarbij het in zijn lies leek te schieten. De doelman moest zich noodgedwongen laten vervangen door Jay Gorter en verliet het veld in tranen. Pasveer keerde recent terug in de wedstrijdselectie van Ajax na een rugblessure en ziet met deze nieuwe blessure het seizoenseinde van waarschijnlijk zijn laatste seizoen bij Ajax aan zich voorbij schieten.
Kort na de noodgedwongen wissel kwam Frankfurt dus langszij. Na een passje van voormalig PSV'er Mario Götze trof Larsson via Brobbey doel. De even daarvoor ingevallen Jay Gorter stond als aan de grond genageld maar speelde verder een degelijke wedstrijd, al wist hij de uiteindelijk winnende 1-2 niet voorkomen.
Ajax hoopte aanvankelijk in het komende weekend vrijgepland te worden van de verplichtingen in de Eredivisie. De burgemeester van Zwolle werkte echter niet mee, waardoor Ajax zondag op bezoek gaat bij het plaatselijke PEC. Vervolgens gaat het vizier op de return in de Commerzbank Arena, ook wel het Waldstadion genoemd, op donderdag gespeeld gaat worden. Daar gaat de ploeg van Francesco Farioli proberen de achterstand om te buigen en zich op die manier te kwalificeren voor de kwartfinale van de Europa League.
Karakteristieken
Uitslag: 1-2 (1-1)
Doelpuntenmakers:
1-0 Brian Brobbey ('10)
1-1 Hugo Larsson ('28)
1-2 Ellyes Shkiri ('70)
Simone Sozza (Ita)
50.000 toeschouwers
Kaarten:
Eintracht Frankfurt: Ellyes Shkiri ('34)
Eintracht Frankfurt: Nnamdi Collins ('38)
Ajax: Bertrand Traoré ('68)
Ajax: Jordan Henderson ('90)
Opstelling Ajax
Mika Godts
Brian Brobbey
Bertrand Traoré
Kenneth Taylor
Jorthy Mokio
Jordan Henderson
Jorrel Hato
Youri Baas
Josip Šutalo
Anton Gaaei
Remko Pasveer
Wissels:
'24 Jay Gorter voor Remko Pasveer '63 Steven Berghuis voor Brian Brobbey '63 Oliver Edvardsen voor Mika Godts '71 Don-Angelo Konadu voor Bertrand Traoré '71 Kian Fitz-Jim voor Jorthy Mokio
Opstelling Eintracht Frankfurt
Hugo Ekitike
Jean Matteo Bahoya
Mario Götze
Hugo Larsson
Ellyes Shkiri
Ansgar Knauff
Arthur Theate
Nnamdi Collins
Tuta
Rasmus Kristensen
Kevin Trapp
Wissels:
'73 Nathaniel Brown voor Jean Matteo Bahoya '82 Elye Wahi voor Hugo Ekitike '82 Fares Chaibi voor Ansgar Knauff '90 Can Uzun voor Mario Götze
Pool
De ruststand en uitslag van deze wedstrijd is door geen van de deelnemers aan de Pool goed voorspeld.
De wedstrijd als geheel werd door de fans gewaardeerd met een 6.50. Hieronder is de uitslag van de Man of the Match verkiezing van deze wedstrijd weergegeven. Achter elke spelersnaam staat tussen haakjes het aantal stemmen en de daarmee behaalde score voor het Man van de Wedstrijd klassement.
Ach weetje (geweldige nick name trouwens, ik loop weleens met een t-shirt met jouw "familienaam"), mijn week kan niet meer stuk.
Ik ben nog van de generatie dat PSV Van Basten, Koeman, Rijkaard en Vanenburg de week voor de beslissingswedstrijd benaderden.
Die NSB truc zal ik ze nooit vergeven.
Feyenoord is voor mij de rivaal waarvan ik hoop dat ze elke wedstrijd in de competitie verliezen zodat jezelf kampioen wordt.
PSV is de vijand die ik niets gun, ik heb genoten van Arsenal.
Mijn week kan niet meer stuk.
Ben nu weer de wedstrijd aan het kijken op Ziggo Sport. Als Arsenal nog meer gas had gegeven, was dit 1-10 of erger geworden. Niet normaal hoe PSV achterin open huis hield. Het leek bijna een staking, maar het is onkunde.
Nee, laten we ook maar realistisch blijven he.. Na de 27e speelronde kan het heel anders uitzien na de wedstrijden tegen AZ en PSV. Bovendien moeten we nog tegen vier (van de vijf) ploegen waar we dit seizoen punten tegen hebben verspeeld..
Ik denk dat we alleen naar no. 2 hoeven te kijken.
Utrecht (3e) staat 14 punten achter ons en zie ik niet alles winnen.
PSV heeft in een week tijd 12 doelpunten tegen en 3 x verloren.
Dus naar mijn beperkte inzicht is bepalend voor ons kampioenschap wat daar aan het gebeuren is.
Maar nogmaals: alleen naar mijn beperkte inzicht want ik ben afhankelijk van de schrijvende pers.
Stort het daar in dan zijn we toch kampioen?
Ajax 12 verlies punten na 24 wedstrijden.
Die vier ploegen waar S0lido het over heeft zijn AZ 0, NAC 0, Twente 1 en Utrecht 1 = 10 verlies punten.
Als Ajax van PSV verliest zijn dat 13 verlies punten.
Dus in het onwaarschijnlijke geval dat PSV alle tien wedstrijden wint is Ajax kampioen als AZ, NAC en Twente thuis en Utrecht uit 8 punten opleveren.
Speelt PSV uit tegen Twente of Feyenoord gelijk dan heeft Ajax in bovenstaand scenario maar 6 punten nodig of kan zich misschien uit tegen PEC/Willem II/Groningen of thuis tegen NEC/Sparta nog een gelijk spelletje veroorloven.
So do the odds!
Wedstrijd voor wedstrijd bekijken. Zal vandaag moeilijk worden. Ik vindt de competitie op het moment belangrijker maar toch alles geven. Hoop meer op zondag tegen pec zwolle.Het zijn bijna maar 3 dagen . Geel pec zwolle een pak slaag omdat ze de wedstrijd niet willen verzetten dit nooit meer vergeten.
Elke wedstrijd voor dit Ajax is moeilijk. Of het nu tegen de nummer laatst in de competitie is of tegen een middenmoter of topper uit Europa. Door er elke wedstrijd de nodige energie in te steken en er vol voor te gaan, worden de punten binnen geharkt, maar het spel is tenenkrommend slordig en onnauwkeurig en staat bol van onnodig balverlies.
Wij komen ook makkelijk door. Voor de neutrale kijker is dit een leuke open wedstrijd, maar ik heb dit liever niet. Hopelijk snel de 2-0 en dan de boel dicht.
We zijn er echt nog niet. Traore vind ik nu al weer drama en op het middenveld worden we te makkelijk overlopen en komt onze verdediging onder grote druk en dan nu Pasveer er af met een blessure en de vervanging is dan Gorter !
We kunnen het niet onverwacht vinden. We komen in dit soort wedstrijden duidelijk echte kwaliteit te kort. We werken keihard, maar zijn veel te slordig en onnauwkeurig en daarbij zo vaak onnodig balverlies
Ajax heeft een meer dan prima pot gespeeld, waarbij zowel Klaassen als Weghorst node gemist werden. Totaal geen verwijt gezien zijn leeftijd en ervaring, maar Mokio was onzichtbaar op het middenveld. Uitblinkers wat mij betreft Sutalo en Henderson al pakt laatst genoemde wel een oerdomme gele kaart (en daarmee schorsing) voor ... praten tegen de scheidsrechter.
Frankfurt heeft meer kwaliteit lopen. Gelijkspel had verdient geweest. EL is een gelopen zaak. Ik zie ons nooit winnen in Frankfurt. Alles op de competitie vanaf nu.
Traore en Godst even paar potjes laten starten vanaf de bank. Die hebben het even niet.
Echt zonde dat Pasveer eruit moest gisteren. Vanaf dat moment werd Ajax echt minder en (mede) daardoor werd Frankfurt sterker. Je kan het Gorter niet kwalijk nemen (en het is onvoorstelbaar dat hij niet af en toe keept bij Jong), maar ik houd met hem bij elke tegenaanval m'n hart vast. Aangezien hij volgende week in Duitsland "moet" keepen, moet je hem aankomend weekend ook opstellen om zo toch een beetje aan wedstrijdritme te kunnen komen. Ik hoop dat het meevalt met Pasveer, want die hebben we eigenlijk wel nodig voor het restant van de competitie, voor zijn reddingen, maar zeker ook voor de rust die hij in het team brengt met zijn coaching. Positief is dat Brobbey het scoren weer heeft opgepakt. Maakt het gemis van Weghorst iets kleiner, al had je die bijvoorbeeld gisteren ook echt goed kunnen gebruiken.
Overigens snap ik niet waarom Rijkhoff niet verhuurd is vanaf de winterstop. Hij lijkt geen moment een optie te zijn voor Farioli. Er zullen toch wel clubs die onderin meedoen geïnteresseerd zijn geweest in zijn diensten?
We moeten hem komend weekend helemaal niet opstellen. Tegen Zwolle Matheus opstellen. Hij is de tweede keeper. De competitie is belangrijker dan de EL, dus je beste spelers opstellen.
Gorter speelde gisteren puur uit nood. Daar moeten we z.s.m. afscheid van nemen. In de return zou ik zelfs Setford de voorkeur geven.
Ik zou ook liever Setford onder de lat zien staan dan Gorter, maar dan had dat gisteren eigenlijk al moeten gebeuren en volgens mij staat Gorter in de rangorde op plek 3. Ik vind wel dat je het naar Gorter en naar de rest van de wereld min of meer verplicht bent om die jongen tegen PEC op te stellen als je hem ook volgende week tegen Eintracht laat spelen. Anders komt die jongen nooit aan wedstrijdritme.
Maar dan stel je een keeper zonder ritme op in een belangrijke wedstrijd om het landskampioenschap, terwijl je daarvoor al een keeper hebt die twee wedstrijden goed heeft gekeept en de nul heeft gehouden. Dat lijkt me onverstandig. Net zoals Matheus het in de Eredivisie zonder ritme gelijk goed doet, moet Gorter het maar laten zien in de EL. Een professionele reservekeeper hoort altijd paraat te zijn om het over te nemen mocht de eerste keeper wegvallen.
Gelukkig hebben de Nederlandse clubs in de vorige ronde een bak punten gehaald en zijn Porto, Sporting en Benfica waarschijnlijk ook uitgeschakeld. Zo houden we onze voorsprong vast voor de CL plaatsing. Deze week werd even duidelijk waar we staan want alleen AZ wist te winnen tegen een Spurs uit vorm dit jaar. De anderen gingen helaas duidelijk de pottenbak in.