Transparent
Inloggen
Sluiten

BIZAR: Ten Hag na twee maanden al ontslagen

1 september 2025 11:54 - Kicker
Foto: Pro Shots

BIZAR: Ten Hag na twee maanden al ontslagen; image source: Pro Shots

Bayer 04 Leverkusen heeft Erik ten Hag na twee maanden en slechts twee wedstrijden in de Bundesliga al aan de kant gezet. Na de 1-2 thuisnederlaag tegen Hoffenheim in de eerste speelronde, verspeelde Bayer zaterdag een 1-3 voorsprong tegen tien man van Werder Bremen (3-3). Het heeft Ten Hag nu al zijn krediet gekost bij de Duitse landskampioen van 2024, zo melden diverse betrouwbare bronnen in Duitsland.

Inmiddels kwam het ontslag al niet meer als verrassing. Zondag gingen er al geruchten over een razendsnel ontslag van de Nederlandse trainer, wiens dagen nu definitief zijn geteld in Leverkusen. Ook Fabrizio Romano heeft het vertrek van Ten Hag uit Leverkusen inmiddels bevestigd, nadat hij eerder deze zomer werd gepresenteerd als opvolger van de naar Real Madrid vertrokken Xabi Alonso.

Daarmee heeft Leverkusen razendsnel zijn conclusies getrokken uit de valse start in de Bundesliga dit seizoen. Niet alleen de resultaten, maar vooral de manier waarop Leverkusen zich presenteerde in de twee eerste duels van dit seizoen riep grote vraagtekens en twijfels op bij zowel de directie van Bayer als zijn achterban. Je kunt je afvragen of dat terecht is, bij een trainer die een ongekende exodus aan spelers zag komen en vertrekken deze zomer. Desalniettemin is Ten Hag weer beschikbaar.

De bij Ajax in 2022 vertrokken Ten Hag werd vorig jaar ontslagen door Manchester United, waarmee hij zowel de FA Cup als de League Cup wist te winnen. Sinds zijn ontslag in Engeland pakte hij zijn rust, waarna hij met frisse moed in het avontuur in Leverkusen stapte.




Tags

hag leverkusen bayer bizar bundesliga alonso bremen duitsland engeland exodus fabrizio geteld hoffenheim madrid moed romano stapte thuisnederlaag werder xabi

Wat vind jij van dit nieuws?

Om te reageren moet je ingelogd zijn. Gebruik de links bovenin beeld om een loginnaam aan te maken danwel in te loggen.


3 weken geleden (gewijzigd)
Ik begin ook steeds meer het gevoel te krijgen dat het de door Overmars samengestelde selectie onder leiding van Tadic dat bepalend was voor het succes.
Jammer want ik gun hem het beste.
+8/-0

 
3 weken geleden
Klopt. Gaat nu wel meer moeite krijgen om bij bepaalde ploegen in de picture te komen. Top 5 in het buitenland gaat je niet meer lukken. Vooral als je na 2 maanden al op straat staat... dit is niet goed voor je reputatie.
+8/-0

 
3 weken geleden
En in Nederland had hij nog wel iets laten zien bij Utrecht. En Ajax had een jonge ploeg. In het buitenland met wat meer ervaren spelers denken ze waarschijnlijk, wie is deze druif. Iig dacht Ronaldo er zo over
+2/-0

 
3 weken geleden
Het lijkt wel collectief vergeten. In zijn 1e seizoen bij ManU werden ze gewoon 3e met ruim meer punten dan het seizoen daarvoor.

Leverkusen heeft een relatief jonge selectie, want zeven van de sterkhouders onder Alonso zijn verkocht deze zomer.
+2/-0

 
3 weken geleden
Het ging mij meer om het respect wat hij nooit heeft gekregen, vandaar druif. Het is af en toe net Jiskefet als je naar hem kijkt in de interviews, maar daar kan die man ook niets aan doen.

In NL werd wel tegen hem opgekeken na zn goede periode, maar in Engeland denk ik totaal niet. Dat heeft Slot wel gauw voor elkaar gekregen.
+1/-0

 
3 weken geleden
Respect kun je afdwingen door je presentatie, zoals Slot al vanaf het begin deed.
+1/-1

 
3 weken geleden
Ook al hangt de trainer de alcoholistische autist uit, zolang de resultaten goed zijn vindt iedereen het geweldig. Je moet alleen geen rascistische dingen gaan roepen oid.
+1/-0

3 weken geleden
Als Kroes hem maar niet binnenhaalt.
+2/-0

 
3 weken geleden
Onder Ten Hag zat er wel altijd een plan achter. Dat is wel iets anders dan “spuug in de handen” Heitinga. Ten Hag wordt nu geslachtofferd om het gezicht te redden van de directeur die even 70% van zijn selectie verkoopt (de beste spelers), zonder deze te vervangen met goede spelers. Ook de prestaties bij United waren vergelijkbaar met toptrainers Van Gaal en Mourinho. Dus waarom niet terughalen? Je weet dat je met Ten Hag een trainer terughaalt die bij Ajax wel wat heeft bewezen.
+8/-1

 
3 weken geleden (gewijzigd)
Misschien ben je zijn rare experimenten en het spel in vooral zijn laatste halfjaar vergeten. Ten Hag is geen slechte trainer, maar hij is niet iemand die het maximale uit een beperkte selectie haalt. Bij Ajax had hij een mix van zeer goede aankopen en jeugd en alsnog kwam hij met rare fratsen totdat Tadic en Blind met hem in gesprek gingen. Ben blij met de prestaties onder Ten Hag, maar ik vergeet de negatieve punten niet. Dat in combinatie met een middelmatige selectie zal niet goed uitpakken.


Wat Heitinga betreft.. Daar maak ik geen woorden meer aan vuil. Die kan er weinig van.
+7/-0

 
3 weken geleden (gewijzigd)
Is dat omdat we met weemoed terugdenken aan de 1-4 in Madrid? Ten Hag is de trainer die na een 0-1 uit-overwinning in Londen en een 2-0 ruststand in de thuisreturn, daarna in 30 minuten de CL finale weg gaf door niet te willen ingrijpen nadat Moura zijn 2e had gescoord en ontketend was.

Om vervolgens daar een jaar Edson Alvarez als slot op de deur haalde maar vervolgens overging tot een soort kamikaze voetbal. Dat jaar zijn we alleen door de verdienste van Haller door de groepsfase CL heen gekomen, en niet bepaald door het tactische meesterbrein van Ten Hag (wat vervolgens weer allerlei voeding gaf aan het gerucht dat Alfred Schreuder het brein was en niet Ten Hag).

Mensen vergeten snel.

Om nog maar even te zwijgen dat Ten Hag de jeugd volkomen links liet liggen en zijn succes (halve finale CL) met een bijna volledig bijeengekocht team. Met uitzondering van de Ligt, de Jong en Mazraoui. Een de Ligt en een Mazraoui die daarna ooit meer ergens goed uit de verf zijn gekomen.

Ten Hag had in zijn topjaar het geluk dat alle kwartjes precies op het juiste moment goed vielen. Niets meer en niets minder.
+5/-0

3 weken geleden
Helaas gaat Ajax meer tijd nodig hebben om Heitinga + staf "te evalueren". Ik hou het op ergens in November, wanneer is de volgende interland break ?
+8/-0

 
3 weken geleden
Hier ben ik ook bang voor. Al teken ik voor November. Ben zelf bang dat we tot de wintersop moeten wachten.

- 4 wedstrijden op het eggie gespeeld
- 4x niet om aan te gluren
- 2x punten verspeeld
- Totaal geen visie te herkennen in het spel
- Totaal geen uitstraling richting de buitenwereld. Al is dit voor mij het minst belangrijk.
- Nu al veel geblesseerde spelers gehad (kan ook toeval zijn)

Al met al moet er nu al een rode vlag zijn bij de directie.

Je hebt nu met Ten Hag en Mourinho 2 trainers met een visie die misschien kunnen/willen instappen. Ga anders eens in Velsen-Zuid praten. Zelfs daar is een duidelijke visie zichtbaar
+4/-3

 
2 weken geleden (gewijzigd)
Mourinho really? of de coach van Telstar? Dat zijn toch geen trainers voor Ajax?

De een is allang voorbij zijn prime, echt een uitgerangeerde coach geworden (wel bewondering voor zijn palmares). De ander komt net kijken, is vorig jaar 7e geëindigd in de KKD. Maar die speelt 2 goede wedstrijden in de ED en alle zogenaamde analisten praten hem naar Ajax. Kom nou!
+1/-0

 
2 weken geleden
Alles beter dan een trainer zonder visie.
Heitinga stuurt nu 11 man de wei in met de boodschap "ga maar aanvallend voetballen".
Als je kijkt hoe georganiseerd het team vorig seizoen stond en hoe hij het voor elkaar heeft gekregen om dit volledig om zeep te helpen, dan durf ik mij hand in het vuur te steken dat beide trainers het beter zullen doen. En ik den Farioli toch wel heeft bewezen dat ook trainers die net komen kijken verstand van voetbal kunnen hebben. Heitinga daarentegen is nu nog geen goede trainer.
+1/-0

3 weken geleden
Waarom is dit nieuws hier? Geen trainer meer van Ajax.
+3/-0

 
3 weken geleden
Met deze beredenering zou deze site dus ook geen artikelen moeten plaatsen over het overleiden van oud spelers/trainers? Deze man heeft nog vrij recent met Ajax prachtige resultaten geboekt waar Ajax nu nog profijt van heeft.
+6/-1

 
3 weken geleden
Had met de toenmalige selectie van louter sterren de CL finale moeten halen. Is door zijn kenmerkende besluiteloosheid hoofdverantwoordelijke (samen met Onana) voor vroegtijdige uitschakeling.
+4/-0

3 weken geleden
Bij Leverkusen hebben ze niet lang tijd nodig om te zien dat het niet loopt met de trainer. Nu Ajax nog; hoe langer je wacht hoe meer punten je gaat verliezen.
+7/-0

3 weken geleden
Zijn pech is dat er een aardig aantal goede spelers verkocht is en dat waren niet de slechtste. De leiding van BL is dus ook wel het een en ander aan te rekenen. Zijn carrière zal hier niet bepaald een boost van krijgen, maar hij zal net als na MU weer een aardige afkoopsom op zijn rekening kunnen bijschrijven, die kan zijn rust dus weer nemen.
+3/-0

3 weken geleden
Wegwezen bij Ajax onmenselijke trainer maakt iedereen kapot
+1/-4

3 weken geleden
Zijn pech is vooral dat hij in mei nee zei tegen Ajax.

Ik stel voor dat we achter Heitinga blijven staan en nieuws over "echte Ajacieden" die in the end toch voor een andere club kiezen voor het geld negeren.

Laten we deze moeilijke periode schouder aan schouder achter hem en onze club staan.
+3/-2

2 weken geleden (gewijzigd)
Blijf het wonderbaarlijk vinden dat vele fans denken dat het succes van Ten Hag aan de selectie lag. We hebben gigantisch mooi voetbal gespeeld in de CL tegen grootmachten zoals Bayern Munchen, Juventus en Real Madrid. Dit allemaal met spelers die nog erg jong waren. En zelfs daar zaten meerdere middelmatige spelers bij.

Frenkie is de enige in die lichting die echt geslaagd is bij een topclub, Mazraoui, De Ligt, Ziyech, Blind en Onana waren toen ook grote spelers maar die hebben het niet zo ver geschopt uiteindelijk.

Enorm respect voor Ten Hag en zijn prestaties, hij heeft een geweldig collectief neergezet samen met Overmars en daarin prachtig voetbal gespeeld.
+2/-0


Ajax E-zine

Meld je aan en ontvang elke week een vers Ajax E-zine in je mailbox met al het nieuws en achtergronden. Maar liefst 35.272 fans gingen je al voor.




Laatste nieuws


 
Stel hier in welk nieuws jij belangrijk vindt.



Tagcloud

akpom anderson barcelona brobbey contributies dolberg elsimao gloukh haller heitinga itakura kiki linksbuiten pec penalties pingels regeer ronaldo sevic spitsengoals sutalo tadic taylor theorie veelscorende veldgoals voorbeeldje weghorst wijndal wout