Een hoog salaris is problematisch en verzwakt juist jouw positie als verkopende partij. Niemand wil(de) Wijndal, Van den Boomen, Van Axel Dongen en ga zo maar door! Omdat zij veel meer verdienen dan dat ze waard zijn. Ook iemand als Bergwijn was een ramp met diens salaris (en Berghuis nu)!
Je noemt allemaal spelers die én niet presteerden bij Ajax én moeilijk kwijt te raken waren/zijn. Causaliteit?
Dus als ik hun forumdiscussie zou factchecken: Sevic 1–0 Thomas83, met de VAR-opmerking dat Sevics ‘alleen contractduur telt’ iets te stellig is.
Hehehe. Dit vind ik wel nice.
Thomas standpunten zijn sterk irrationeel en vaak ook Sunk Cost Fallacies. Mensen zoals hij denken dat de kopende partij "een contract afkoopt" en dat dus hoe meer waarde dat contract beslaat qua salaris en duur, hoe meer men bereid is aan transfersom te betalen, maar zo werkt het niet. Het is simpelweg een onderhandeling waarin alleen de duur van het contract belangrijk is, omdat het de concurrentiepositie van de verkopende partij deels bepaalt.
Er is wel een dynamiek waarin een lager salaris tot een lagere transfersom kan leiden. Als een speler nu weinig verdient en bij een andere club een veelvoud kan pakken, kan die potentiele koper de speler lekker maken met dat salaris en expres weinig aan de verkopende partij bieden omdat de kans dan groot is dat de speler gaat muiten de de verkoper op den duur wel genoegen moet nemen met dat lage bod.
Zo zijn wij ook aan die Rus van Girona gekomen. Dat ging dan niet om salaris maar over het podium dat wij konden bieden. Jordi heeft hem vermoedelijk de instructie gegeven om moeilijk te doen als ie zo graag uit de 2e divisie in Spanje weg wilde en hij werd zo lastig dat Girona dat lage bod van ons wel best vond.
+1/-0
Deze normale topic is open en bestaat uit 2 pagina's: 1 2