Ter Stegen weer opgeroepen voor Duitsland
17 september 2026 15:20
Foto: Pro Shots

Bondscoach van Duitsland Jürgen Klopp heeft Marc Ter Stegen in zijn eerste selectie als bondscoach opgenomen. De keeper maakt dit seizoen tot dusver een uitstekende indruk bij Ajax en dat is ook bij onze oosterburen dus opgevallen. Klopp debuteert in deze interlandperiode als bondscoach van Duitsland met een duel tegen het Nederlands Elftal in het toernooi om de UEFA Nations League.
Nadat Manuel Neuer opnieuw zijn voetbalpensioen als international van Duitsland aankondigde, rees de vraag in het land wie de illustere doelman op moest gaan volgen. Hoewel Ter Stegen al die jaren in het kielzog van Neuer op het tweede plan zat, lijkt hij nu eindelijk aanspraak te maken op een basisplaats onder de lat bij de Duitsers.
Verrassend genoeg heeft Klopp voor een opvallende interlandperiode gekozen. Zo speelt Duitsland vier interlands in de komende periode, waarbij de bondscoach twee keer twee verschillende teams heeft geselecteerd. Zo wijkt de groep die het tegen Nederland en Griekenland opneemt af van de overige twee interlands tegen Servië en eveneens Griekenland. Ter Stegen zal dus alleen de eerste twee interlands in de komende periode bij de selectie van Duitsland zitten. Samen met Alexander Nübel en Finn Dahmen gaat de Ajacied strijden om een plek onder de lat. De overige twee interlands gaat Dahmen samen met Noah Atubolu en Jonas Urbig uitmaken wie het Duitse doel verdedigt.

