Ajax dankt goals Brandt en Gaaei en rekent af met Shelbourne
13 augustus 2026 22:41
Foto: Pro Shots

Ajax heeft dankzij goals van Julian Brandt en Anton Gaaei de return tegen Shelbourne FC gelijk gespeeld. Evan Caffrey zette de thuisploeg kort na de openingstreffer van Brandt op gelijke hoogte, waarna Gaaei nog voor de rust orde op zaken stelde door Ajax opnieuw op voorsprong te zetten. Shelbourne kwam in de slotfase nog langszij via een goal van Sean Moore, maar echt dichtbij een stunt zijn de Ieren donderdag nooit geweest.
Een hoogstaande wedstrijd werd het net als vorige week in Amsterdam niet in Dublin. Met name na rust haalde Ajax een bedenkelijk niveau, tot onvrede van trainer Míchel Sanchez. Ajax bracht zichzelf herhaaldelijk in de problemen en mocht nog van geluk spreken dat de gelijkmaker van Shelbourne na iets meer dan een uur spelen werd afgekeurd. Die gelijkmaker kwam er vijf minuten voor tijd alsnog, waarbij Paes geen antwoord had op een schot van afstand in de kruising van de even daarvoor ingevallen Moore.
Ajax verdedigde in Dublin een 1-3 voorsprong van de heenwedstrijd vorige week in Amsterdam en dus volstond een 2-2 gelijkspel voor het bereiken van de play-offs. Daarin weet Ajax inmiddels dat de ploeg van Míchel het op moet gaan nemen tegen het Zwitserse FC Sion, dat eerder op donderdagavond met 2-1 te sterk was voor het Armeense FC Noah.
Ajax begint in die play-off met een uitwedstrijd in Zwitserland, waarna een week later de return volgt in de Johan Cruijff ArenA. Eerst gaat voor Ajax het vizier nu weer op de Eredivisie. Daarin wacht zondagmiddag om 16:45 uur een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen. Vervolgens reist Ajax op woensdag dus af naar Zwitserland, waar op donderdag de heenwedstrijd gespeeld wordt tegen FC Sion.

