Ajax wint oefenduel met Burnley
26 juli 2026 15:59
Foto: Pro Shots

Ajax heeft met de nodige moeite weten af te rekenen met het Engelse Burnley FC. Aaron Bouwman opende na ruim een half uur de score, waarmee de verdediger hoogstpersoonlijk zorgde voor de 1-0 ruststand in de Johan Cruijff ArenA. Uitgerekend voormalig Ajacied Jaydon Banel bracht de score na ruim een uur spelen weer in evenwicht, waarna Abdellah Ouazane halverwege de tweede helft het oefenduel in Amsterdams voordeel besliste.
Daarmee heeft Ajax opnieuw het nodige vertrouwen getankt, enkele dagen nadat er in Novi Sad met 1-4 werd gewonnen van FK Vojvodina. Aanstaande donderdag wacht Ajax de return in eigen huis tegen de Servische club, vervolgens wacht Ajax zondag een oefenduel op bezoek bij FC Volendam, waarbij de verdiensten volledig ten gunste komen van de degradant uit de Eredivisie van afgelopen seizoen. Dit als gebaar vanuit Ajax om de club te bedanken voor hun gastvrijheid in de play-offs. Ajax moest in verband met een concertreeks van Harry Styles in de Johan Cruijff ArenA immers uitwijken naar een ander stadion en werd daarbij met open armen ontvangen door Volendam.
Vervolgens neemt Ajax het op 6 en 13 augustus op tegen de winnaars van het tweeluik tussen Shelbourne FC en Nomme JK Kalju. De Eredivisie begint voor Ajax op zondag 9 augustus, als de Amsterdammers op bezoek gaan bij PEC Zwolle.

