Transparent
Inloggen
Sluiten

Cruijff bereikt akkoord over Marokkaans wonderkind

18 juni 2026 22:14 - De Telegraaf
Foto: Pro Shots

Cruijff bereikt akkoord over Marokkaans wonderkind; image source: Pro Shots

Eindelijk lijkt er wat beweging te zijn gekomen in de transferzomer die Ajax te wachten staat. Nadat eerder al bekend werd dat Ajax zich heeft gemeld bij AS Monaco voor Caio Henrique, meldt De Telegraaf donderdagavond dat Ajax ook dichtbij de komst zou zijn van Faouad Zahouani. Ajax zou al een akkoord hebben bereikt met het Marokkaanse Union Touarga Sportif (UTS) waar de twintigjarige linksback momenteel nog onder contract staat.

De Telegraaf meldt dat Ajax zo'n vijfhonderdduizend euro overmaakt voor Zahouani. Dat bedrag zou nog op kunnen lopen met drie ton aan mogelijke bonussen. De vleugelverdediger staat bekend als een van de grootste talenten die actief zijn in Afrika. Eerder werd hij al Wereldkampioen met Marokko Onder 20. Hoewel hij momenteel bij UTS onder contract staat, speelde hij zijn jongere jaren vooral in de jeugdopleiding van Mohammed VI Football Academy in Rabat.

Met het binnenhengelen van Zahouani kan Ajax ook flink wat Europese topclubs aftroeven. Zo zouden onder andere ook AC Milan, Udinese en VfB Stuttgart zich voor de linksback hebben gemeld. Volgens De Telegraaf gaf de goede band van Jordi Cruijff en Mo Sinouh echter de doorslag om de talentvolle verdediger aan Ajax te verkopen.

Zahouani ziet Ajax als volgende station om zich verder te ontwikkelen, met landgenoot Noussair Mazraoui als lichtend voorbeeld die hem voorging in de Johan Cruijff ArenA. In Amsterdam sluit Zahouani eerst aan bij Jong Ajax om vervolgens te worden doorgeschoven naar het eerste elftal zodra hij wat gewend is aan het leven in Amsterdam en spelen voor Ajax. Bij Ajax stuit hij ook op Maher Carrizo, het jonge Argentijnse talent van Ajax dat door Marokko werd verslagen in de WK-finale die Zahouani dus wist te winnen met zijn land.

Nu de beide clubs een akkoord hebben bereikt over de transfer van Zahouani, staat alleen een persoonlijk akkoord met de speler zelf nog in de weg. Hoewel Zahouani in Ajax dus een ideale vervolgstap ziet voor zichzelf, is de transfer dus nog niet kogelrond. Wel weet De Telegraaf te melden dat er een meerjarig contract klaar ligt voor de nog jonge Marokkaan. In het afgelopen seizoen kwam Zahouani elf keer in actie voor UTS op het hoogste niveau van Marokko. Daarin was hij goed voor één doelpunt en één assist.




Discussieer mee op de forums


Tags

zahouani telegraaf marokko uts wonderkind academy afrika arena binnenhengelen caio carrizo faouad henrique jong jongere jordi kogelrond landgenoot lichtend maher mazraoui milan monaco overmaakt rabat sinouh sportif station stuit stuttgart ton touarga transferzomer udinese union vfb vijfhonderdduizend vleugelverdediger wereldkampioen

Wat vind jij van dit nieuws?

Om te reageren moet je ingelogd zijn. Gebruik de links bovenin beeld om een loginnaam aan te maken danwel in te loggen.



Ajax E-zine

Meld je aan en ontvang elke week een vers Ajax E-zine in je mailbox met al het nieuws en achtergronden. Maar liefst 35.689 fans gingen je al voor.




Laatste nieuws


 
Stel hier in welk nieuws jij belangrijk vindt.



Tagcloud

ake berghuis betis birdman ceballos conference deals depay derk dolberg edvardsen elsimao ferencvaros gloukh hardnekkig ibrahimovic japan johanssen jordi kiki maximilian midtjylland mie oscar sevic stilte sutalo tomiyasu weghorst zinchenko