KNVB zet Nijhuis op thuisduel met Groningen
25 november 2025 14:19
Foto: Pro Shots

De KNVB heeft Bas Nijhuis aangesteld om de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zondagavond in goede banen te leiden. De geroutineerde scheidsrechter wordt in de Johan Cruijff ArenA ondersteund door grensrechters Maarten Ketting en Charles Schaap. Robin Hensgens is aangewezen als vierde official, terwijl Erwin Blank en Kevin Bodde de wedstrijd vanuit Zeist volgen als VAR.
Het wordt voor Ajax de drieënzeventigste wedstrijd met Nijhuis als scheidsrechter. Daarmee evenaart Ajax PSV als vaakst door Nijhuis gefloten club. Van de voorgaande tweeënzeventig wedstrijden won Ajax er drieënveertig. Veertien keer eindigde het in een gelijkspel en vijftien keer stapte Ajax als verliezer van het veld. In die wedstrijden trok Nijhuis eenennegentig keer een gele kaart. Twee keer promoveerde hij een gele tot een rode kaart en deelde hij twee keer direct rood uit.
Buiten de traditionele top-drie van Nederland floot Nijhuis FC Groningen het vaakst. De ploeg uit het Hoge Noorden treft Nijhuis zondag dan ook al voor de vierenzestigste keer in een officiële wedstrijd. De club van trainer Dick Lukkien won er twintig, speelde veertien keer gelijk en verloor negenentwintig wedstrijden met Nijhuis als scheidsrechter.

