Zaakwaarnemer Heitinga haalt vernietigend uit
10 november 2025 20:03 - KieftJansenEgmondGijp-podcast
Foto: Pro Shots

Volgens de zaakwaarnemer van John Heitinga is de trainer opgeofferd bij Ajax. Volgens Rob Jansen is de club dan ook ziek van binnen. Hoewel de agent erkent dat Heitinga niet alles goed heeft gedaan in de Johan Cruijff ArenA, ziet hij dat Heitinga vooral het slachtoffer is geworden van alle interne problemen bij de club, die nog veel dieper liggen. Dat heeft Jansen gezegd in de KieftJansenEgmondGijp podcast.
"Nee, dat is heel raar. Hij gaat onderuit en wordt opgeofferd, terwijl het probleem bij Ajax veel dieper ligt. Die club is ziek. De technische leiding bij die club... Marijn Beuker. Alex Kroes. Kelvin de Lang en adviseur Louis van Gaal: dáár ligt het grote probleem", zo schetst de zaakwaarnemer van Heitinga. "Ik heb het John ook afgeraden. Hij is in een ziek nest gekomen. Zijn presentatie, waar jullie allemaal over zeiken, heeft hij niet mee. Alle journalisten pakken hem daarop. Als je alle wedstrijden met 6-0 wint, had je daar niemand over gehoord. Maar dat was niet het geval, dus dan krijg je een probleem."
Jansen wijst naar Beuker als voornaamste reden waarom Ajax niet de kracht en ervaring haalde die het nodig had afgelopen zomer: "Het technische verhaal: zoals deze selectie is samengesteld, is killing. En 1.20 meter groot. De spelers die ze hadden moeten halen aan kracht en ervaring hebben ze niet gehaald, omdat meneer Marijn Beuker, die nog nooit wat gepresteerd heeft in zijn leven, bepaalt welke spelers daar binnenkomen en welke niet. Alex Kroes deed in- en uitgaande transfers en zegt dat hij zich weinig heeft bemoeid met het spelersbeleid op zich."
"Heitinga komt binnen en contracten zijn verlengd van spelers die weg hadden gemoeten", zo vervolgt Jansen. "Berghuis had weg gemoeten en Klaassen ook. Ze hadden ervaring terug moeten halen, maar bleven doorselecteren op jongetjes van 1.20 meter hoog die lekker technisch zijn, maar verder hield het wel op. En toen ze de mogelijkheid kregen om een of twee zware spelers te huren, werden ze weggestemd door het scoutingsapparaat met de iPad in de handen. En zo begon John aan deze klus."
"Natuurlijk heeft John zelf ook fouten gemaakt. Zijn presentatie en op persconferenties. Maar dat heeft niks te maken met resultaten. Ten Hag is ook geen beste prater. Van Gaal praat ook raar. Er zijn er wel meer die raar praten. En ook Alex Kroes, die aan het einde van het seizoen weggaat, had gelijk op moeten stappen zeggen: Hij eruit, ik eruit", zo besluit de ervaren zaakwaarnemer.

