Koploper Ajax Vrouwen verslaat PSV in extremis
8 november 2025 16:00
Foto: Pro Shots

De Ajax Vrouwen mogen zich de komende week koploper van de Vrouwen Eredivisie noemen, nadat een aanval van PSV Vrouwen succesvol werd afgeslagen in de Johan Cruijff ArenA. Na negentig minuten stond er een 2-1 eindstand op het scorebord. Chimera Ripa opende al na twee minuten de score namens de Eindhovenaren, waarna Danique Tolhoek kort voor rust de gelijkmaker produceerde. Diep in blessuretijd maakte Myrthe Kemper-Moorrees een eigen doelpunt, waardoor Ajax nu drie punten los van FC Twente bovenaan staat. Wel hebben de Tukkers nog een wedstrijd tegoed.
In verband met het Europese programma van zowel Ajax als PSV werd de topper een week naar voren gehaald, waardoor FC Twente volgende week pas in actie komt. Zodoende mag Ajax zich de komende week koploper noemen van de Vrouwen Eredivisie, met drie punten meer dan de Tukkers. PSV heeft nu vier punten minder dan Ajax. Ook de Vrouwen van Feyenoord zijn aan een sterk seizoen bezig en kunnen nog over PSV heen klimmen als ze hun inhaalwedstrijd volgende week weten te winnen.
Voor Ajax en Anouk Bruil gaat het vizier nu volledig op de eerste editie van de Europa Cup Vrouwen. Daarin wacht de komende twee weken een tweeluik met het Zweedse Hammarby IF. Ajax begint daarin met een thuiswedstrijd aanstaande woensdag om 19:30 uur, om het acht dagen later in Zweden op te nemen.

