Heitinga: "Zag er niet goed uit, maar kan gebeuren, toch?"
18 september 2025 09:06
Foto: Pro Shots
John Heitinga erkende na afloop van de 0-2 nederlaag tegen Internazionale dat hij en zijn technische staf een fout maakten bij het inbrengen van Raúl Moro. Het was de Spanjaard niet duidelijk of hij zich op de rechter- of op de linkerflank moest positioneren: "Dat zag er niet goed uit, maar dat kan gebeuren, toch?", aldus Heitinga in gesprek met Ziggo Sport na afloop.
De trainer van Ajax refereerde naar de kans van Mika Godts, die vlak voor de openingstreffer van Inter alleen op het doel van Yann Sommer afstormde. De Belg miste en een minuut later lag hij er aan de andere kant wél in: "Het was een geweldige bal van Oliver (Edvardsen, red.). Dan hoop je dat die bal erin gaat. Als dat was gebeurd, had ik het nog wel eens willen zien", aldus Heitinga.
Heitinga had dan ook nog wat complimenten voor zijn team: "In het eerste half uur heb ik een ploeg gezien die alles gegeven en gestreden heeft. Ze vochten veel persoonlijke duels uit. Kenneth deelde in het begin gelijk een beuk uit. Het centrale duo moet ik ook complimenten geven. Youri Baas heeft ook laten zien op Champions League-niveau mee te kunnen. Ze hebben de hele wedstrijd een-op-een staan verdedigen."
Uiteindelijk bracht Heitinga een kwartier voor tijd Moro en Oscar Gloukh binnen de lijnen. Op Ziggo Sport was vervolgens kort na de wissel te zien dat Moro vragend naar de bank keek, doordat hij niet had meegekregen op welke positie hij nu binnen de lijnen was gekomen: "Dat zag er inderdaad niet zo goed uit. Raúl moest vanaf de rechterkant gaan spelen. Hoe dit kan? Dat is een foutje van onze kant. Dat kan gebeuren, toch? Goed dat jullie daar meteen bovenop zitten, dat vind ik wel mooi. Het is iets wat beter moet. Ik zei al snel tegen Raúl: Jij moet naar rechts. Het zag er niet goed uit, maar uiteindelijk stonden ze wel goed", aldus de trainer van Ajax.