Transparent
Inloggen
Sluiten

Ajax wil Boadu als opvolger van Brobbey

25 augustus 2025 12:47 - De Telegraaf
Foto: Pro Shots

Ajax wil Boadu als opvolger van Brobbey; image source: Pro Shots

Mocht Brian Brobbey in de laatste week dat de transfermarkt nog open is nog vertrekken bij Ajax, dan heeft de club Myron Boadu in het vizier als mogelijke opvolger. Dat meldde De Telegraaf zondagavond. De vierentwintigjarige spits heeft geen perspectief op speeltijd bij AS Monaco en mag daar vertrekken. Wanneer de club er in slaagt Brobbey van de hand te doen, wil Ajax Boadu naar de Johan Cruijff ArenA halen als diens opvolger.

Boadu mag vertrekken bij Monaco en hoeft daarbij ook niet de absolute hoofdprijs te kosten. De Monegasken verhuurden Boadu in het voorbije seizoen aan het uit de Bundesliga gedegradeerde VfL Bochum, waarna de spits deze zomer weer terugkeerde in het belastingparadijs. Ajax ziet in Boadu een betaalbare vervanger van Brobbey, die de voorbije weken aan diverse clubs uit de Europese topcompetities werd gelinkt. Ajax haalt uitsluitend een vervanger mocht Brobbey daadwerkelijk vertrekken bij de club.

AS Monaco is Boadu, mede door zijn hoge salaris, liever kwijt dan rijk. Hij behoorde zondagavond niet tot de wedstrijdselectie van AS Monaco, dat het opnam tegen OSC Lille. Boadu zou zelf ook wel interesse hebben in een terugkeer naar de Eredivisie en zou daarvoor bereid zijn salaris in te leveren ten opzichte van wat hij bij AS Monaco opstrijkt.

Volgens De Telegraaf hanteert Ajax het Overmars-principe met zijn interesse in Boadu: "Bij het aantrekken van nieuwe spelers ging diens voorkeur in eerste instantie altijd uit naar Nederlandse spelers, het liefst met wedstrijden voor het Nederlands Elftal op zijn naam." Daar voldoet Boadu aan, al bleef zijn interlandcarrière vooralsnog steken op één wedstrijd. Bij zijn debuut in 2019 wist hij wel direct te scoren namens Oranje. Boadu werd door AS Monaco voor zo'n zeventien miljoen euro opgepikt bij AZ maar wist in Frankrijk de verwachtingen nooit in te lossen.




Discussieer mee op de forums


Tags

boadu brobbey monaco telegraaf arena belastingparadijs betaalbare bochum bundesliga eredivisie frankrijk hanteert hoofdprijs interlandcarriere lille opnam opstrijkt oranje osc overmars topcompetities verhuurden vierentwintigjarige vizier

Wat vind jij van dit nieuws?

Om te reageren moet je ingelogd zijn. Gebruik de links bovenin beeld om een loginnaam aan te maken danwel in te loggen.


3 weken geleden
Mijn onderbuik gevoelens zijn niet zo positief gestemd. Boadu heeft me3 nooit kunnen bekoren. Ik zie dan liever een Piroe komen, maar die kost natuurlijk weer teveel.
+5/-0

3 weken geleden
Gelukkig is het de Telegraaf die het meldt.
+4/-0

3 weken geleden
Boadu kan niet meekomen bij Monaco. Hij wordt verhuurd aan een Duitse ploeg die degradeert dus is dat het niveau waar Ajax zich op richten moet. Lijkt mij niet!
+4/-0

3 weken geleden
Nooit aan beginnen. Is een loper die alleen presteert met veel ruimte, ruimte die hij bij Ajax niet krijg omdat 90% van de clubs twee bussen parkeren als ze tegen ons moeten spelen.
Er loopt toch ergens in Brazilie een 20 jarige goalgetter die er een zooitje kan intrappen in de Eredivisie? Wat een armoedige scouting, als dit gerucht klopt.
+8/-0

 
3 weken geleden
Kijk even naar Heracles, we leken wel een groot deel van de wedstrijd wel een counter ploeg. Hadden een lopende speler zoals hij juist goed kunnen gebruiken.
+2/-0

3 weken geleden
Eens temeer blijkt dat onze scouting niet meer je van het is. In Europa vind je geen betaalbare spits meer die ook nog eens naar ons alles Ajax wilt. Ik zou de focus toch veel meer gaan richten op Zuid Amerika. Aan de andere kant heb ik geen problemen met deze jongen mits hij flink inlevert qua salaris. Een soort Haller gebeuren.
+3/-1

3 weken geleden
Ik snap dat er niet teveel te besteden is maar dan hebben we toch wel wat beters in de jeugd?
+3/-0

3 weken geleden
Als je gaat voor een spits met ervaring in de eredivisie, dan zou ik eerder gaan voor Dolberg. Past qua type spits veel beter bij Ajax. Maar mijn voorkeur zou eigenlijk gaan naar Depay; technisch en kan makkelijk het net vinden. Een goed seizoen bij Ajax en hij staat gegarandeerd in de spits in het Nederlands elftal tijdens het WK.
+6/-0

3 weken geleden
Kan je net zo goed Konadu de kans geven. Zit meer muziek in dan bij Boadu.
+6/-0

3 weken geleden (gewijzigd)
" Bij het aantrekken van nieuwe spelers ging diens voorkeur in eerste instantie altijd uit naar Nederlandse spelers, het liefst met wedstrijden voor het Nederlands Elftal op zijn naam." Daar voldoet Boadu aan, al bleef zijn interlandcarrière vooralsnog steken op één wedstrijd."

Dit leest als een grap. Hopelijk blijkt het dat ook te zijn.
+5/-0


Ajax E-zine

Meer dan 35.000 fans zijn lid van onze nieuwsbrief. Meld je ook aan!




Laatste nieuws


 
Stel hier in welk nieuws jij belangrijk vindt.



Tagcloud

afmaker akpom anderlecht anderson barcelona brobbey contributies dolberg elsimao gloukh haller heitinga itakura kiki linksbuiten penalties pingels regeer ronaldo sevic spitsengoals sutalo tadic theorie veelscorende veldgoals voorbeeldje weghorst wijndal wout