Transparent
Inloggen
Sluiten

Zevental Ajacieden niet meer welkom bij eerste elftal

28 juni 2025 14:18 - De Telegraaf
Foto: Pro Shots

Zevental Ajacieden niet meer welkom bij eerste elftal; image source: Pro Shots

Volgens De Telegraaf hebben Chuba Akpom, Carlos Forbs, Borna Sosa, Kristian Hlynsson, Christian Rasmussen, Jay Gorter én Branco van den Boomen te horen gekregen niet meer welkom te zijn bij het eerste elftal van Ajax. Technisch directeur Alex Kroes zou het zevental per WhatsApp op de hoogte hebben gesteld van het nieuws.

Het zevental mag daarnaast pas de trainingsvelden en sportschool betreden nadat het eerste elftal klaar is met lunchen. Indien trainer John Heitinga twee sessies op één dag plant, moeten zij zelfs wachten tot de tweede sessie volledig is afgerond voordat ze zelf trainingscomplex De Toekomst op mogen. Ook op de parkeerplaatsen zijn de verschillen duidelijk: de zeven afvallers mogen niet meer parkeren op de plekken voor het eerste elftal en de technische staf. Daarnaast krijgt het zevental de beschikking over slechts één fysiotherapeut.

Het is al langer bekend dat Ajax deze zomer hoopt afscheid te nemen van de zeven spelers zonder perspectief. Met deze nieuwe maatregelen hoopt Ajax de spelers duidelijk te maken dat er geen prijs meer wordt gesteld op hun aanwezigheid. Op die manier hoopt de club de noodzaak te creëren bij de spelers om actief op zoek te gaan naar een nieuwe werkgever.

Vooral de naam van Van Der Boomen valt daarbij op. De middenvelder is nog herstellende van een rugoperatie maar desondanks toch meegenomen in de communicatie vanuit Ajax. De club hoopt op deze manier te voorkomen dat de voorbereiding opnieuw vertroebeld raakt door spelers die eigenlijk niet voorkomen in de toekomstplannen van de club.

De gehele aanpak is het directe gevolg van de erfenis die Sven Mislintat achterliet in Amsterdam. De Duitser was in de zomer van 2023 verantwoordelijk voor het technische beleid in de Johan Cruijff ArenA. Hij haalde voor een bedrag van honderdtwintig miljoen euro twaalf spelers die geen van allen een onbetwiste basisspeler is gebleken. Daarnaast deelde hij in totaal voor negenenvijftig jaar(!) aan contracten uit aan deze nieuwkomers tegen hoge salarissen, waardoor Ajax een gigantische uitdaging kent de spelers nog kwijt te raken.

Doordat Ajax zich heeft weten te plaatsen voor de Champions League komend seizoen, krijgen de spelers die door Mislintat werden gehaald ook nog een serieuze loonsverhoging in Amsterdam. Desondanks hoopt Ajax toch nog serieuze inkomsten te genereren uit de verkoop van het zevental. Met name voor Akpom, Forbs en Sosa hoopt de club nog iets van de uitgaven terug te zien. Het drietal kwam voor een kleine vijfendertig miljoen euro naar Amsterdam. De cijfers van Akpom zijn nog het minst treurig te noemen. De aanvaller kwam in achtenzestig officiële wedstrijden voor Ajax tot drieëntwintig doelpunten.




Discussieer mee op de forums


Tags

zevental akpom boomen forbs mislintat sosa aanwezigheid achtenzestig arena betreden borna branco carlos chuba drieentwintig erfenis fysiotherapeut genereren gigantische gorter heitinga herstellende hlynsson honderdtwintig jay kristian kroes loonsverhoging lunchen negenenvijftig nieuwkomers parkeerplaatsen parkeren plant rasmussen rugoperatie sessie sessies sportschool telegraaf toekomstplannen treurig vertroebeld vijfendertig werkgever whatsapp

Wat vind jij van dit nieuws?

Om te reageren moet je ingelogd zijn. Gebruik de links bovenin beeld om een loginnaam aan te maken danwel in te loggen.


4 weken geleden
Triest dat Kroes dit via Whatsapp doet. Je bent toch een vent, nodig ze uit op kantoor. Of durft ie dat niet?
+8/-3

 
4 weken geleden (gewijzigd)
Al stuurt die een post duif, weet je wat pas triest is dat die gasten ook nog 50 % salarisverhoging krijgen.
Als ze 2 miljoen verdienden krijgen ze er nog eens 1 miljoen bij, maar presteren ho maar., omdat ze gewoon niet goed genoeg zijn.
Toch heb ik er alle vertrouwen in dat we weer gaan meedoen om het kampioenschap .
Feyenoord raakt veel bepalende spelers kwijt en ook bij PSV zijn er een aantal weg of gaan weg. Jammer dat die Periisic heeft bijgetekend.
+2/-0

 
4 weken geleden
Ik denk dat Kroes en Ajax al meer dan genoeg tijd hebben verspilt aan deze spelers. De mazzel!
+2/-0

4 weken geleden (gewijzigd)
Per WhatsApp? Serieus? Zelfs de B'dienst stuurt tenminste nog een blauwe enveloppe op. De naam Van Der Boomen valt inderdaad op.
+3/-1

4 weken geleden
Denk dat de spelers het allang te horen hebben gekregen.
Pers maakt weer sensatie
+5/-0

4 weken geleden
Wat een onprofessionele manier weer... deze Kroes is op alle fronten incompetent voor zijn functie. Wat een manier om dit te doen...
+3/-5

 
4 weken geleden
Incompetent of niet, hij zorgt er wel voor dat die Moro alsnog naar Ajax komt door een bliksembezoek naar Spanje te doen
+2/-0

4 weken geleden
Dit is ontzettend dom als het klopt. Hoe wil je ze in hemelsnaam nog kunnen verkopen? Ik zou ze juist mee laten doen in de voorbereiding.
+1/-2

4 weken geleden
Vooropgesteld dat dit klopt is het niet echt een "warme" actie.
Een Akpom had ik er toch wel bij willen houden. Hij schiet ze toch wat makkelijker binnen dan een Brobbey.
Maar goed qua salarissen(verhogingen) begrijp ik het wel. En wat te doen dan met een Mannsverk en Avila?
+1/-0

 
4 weken geleden
Avila is toch verkocht? Of was dat een droom..
+1/-0

 
site-admin 4 weken geleden (gewijzigd)
Verhuurd tot volgend jaar januari:

https://ajax.supporters.nl/nieuws/artikel/54073/Ajax-akkoord-met-Fortaleza-over-Avilalink

Club heeft wel een optie tot koop bedongen, maar Avila speelde pas drie duels mee dit seizoen dus lijkt in januari ook terug te komen.
+1/-0

4 weken geleden
Aldus Mike Verweij.
Denk dat de nodige sensatiezucht er ook wel bij zit.
Ze hebben het echt wel gehoord officieel maar het zo brengen is lekker voor de clicks.
Al zou het per Whats´app zijn, de wereld is hard en in het bedrijfsleven had je er al lang uitgelegen als je niet het niveau hebt voor de functie waarvoor je bent aangenomen.
Ze verdienen 2 miljoen per jaar, hoe bizar.
+4/-1

4 weken geleden
Leuk zeg: "Doordat Ajax zich heeft weten te plaatsen voor de hampions League, ..."
Volgend jaar maar voor de vegetarische competitie gaan :-D
+2/-0

4 weken geleden
Zo gaat dat in de grote mensen wereld waar we over miljoenen praten.
So be it.
Ik zou blijven zitten als mijn werkgever dit zou flikken. Ook best zou ik denken.
+1/-1

4 weken geleden
Áls het klopt …..
NIET chique
+1/-0

4 weken geleden
Zaakwaarnemer van Rasmussen heeft het verhaal al genuanceerd, hij zegt dat het te groot wordt gemaakt.
+1/-0


Ajax E-zine

Meld je aan en ontvang elke week een vers Ajax E-zine in je mailbox met al het nieuws en achtergronden. Maar liefst 35.231 fans gingen je al voor.




Laatste nieuws


 
Stel hier in welk nieuws jij belangrijk vindt.



Tagcloud

akpom bounida bouwman brobbey elsimao eredivisie farioli frankfurt gaaei gloukh hato heerkens heitinga janse jong kaplan kiki konadu kroes linksbuiten mokio moro nac rijkhoff rugani sevic spelbos steur sutalo weghorst