Transparent
Inloggen
Sluiten

Ajax verlegt prioriteit naar opvolger Kroes

14 november 2025 16:10 - Algemeen Dagblad
Foto: Pro Shots

Ajax verlegt prioriteit naar opvolger Kroes; image source: Pro Shots

Volgens clubwatcher Johan Inan van het Algemeen Dagblad, lijkt de clubleiding te hebben geluisterd naar de vele adviezen die in onder andere de media verschenen sinds het ontslag van John Heitinga. Zo weet Inan te melden dat Ajax eerst een nieuwe technisch directeur aan gaat stellen en daarna pas een nieuwe hoofdtrainer. De clubwatcher baseert zich op uitspraken van algemeen directeur Menno Geelen tijdens de jaarlijkse vergadering voor aandeelhouders. "Dat betekent ook dat Fred Grim de komende weken als interim-trainer van Ajax zal blijven."

Na het ontslag van Heitinga heeft ook Alex Kroes zijn functie als technisch directeur ter beschikking gesteld. Doordat de club heeft gevraagd hem in het belang van de continuïteit van de club voorlopig aan te blijven, waardoor Kroes dus als het ware over zijn graf heen zou regeren op het moment dat hij een nieuwe hoofdtrainer aanstelt. De club gaf in het persbericht rondom het ontslag van Heitinga ook aan gezamenlijk snel een nieuwe hoofdtrainer te willen presenteren. Daar lijkt de clubleiding nu op terug te zijn gekomen.

De zoektocht was Ajax aanvankelijk ook gestart, waarbij de clubleiding goede hoop had Erik ten Hag te kunnen verleiden tot een terugkeer in de Johan Cruijff ArenA. De voormalige trainer bedankte, net als Marc Overmars, echter vriendelijk en gaf aan dit niet het juiste moment te vinden om in te stappen als de club nog geen opvolger voor Kroes. Ten Hag zou Kroes daarbij ook verzocht hebben aan te blijven, maar dat zag de technisch directeur van Ajax op zijn beurt weer niet zitten.

Inmiddels heeft Geelen dus bevestigd dat Grim voorlopig als interim aanblijft bij Ajax. Aanvankelijk was hem gevraagd alleen het uitduel met FC Utrecht te leiden. Intussen zijn daar nog een aantal wedstrijden aan toegevoegd. Hoeveel precies is onduidelijk en afhankelijk van de vorderingen die Ajax maakt in zijn zoektocht naar opvolgers voor Kroes en Heitinga.

De club heeft inmiddels zijn zoektocht naar een opvolger voor Kroes tot prioriteit gemaakt: "Het is onze ambitie eerst een statutair technisch directeur aan te stellen en daarna pas een nieuwe trainer. Dat betekent dat Fred Grim de komende duels interim-trainer van Ajax blijft", aldus Geelen op de jaarvergadering.




Tags

kroes heitinga geelen grim hag inan verlegt aanblijft aanstelt arena geluisterd graf jaarvergadering overmars persbericht regeren statutair utrecht

Wat vind jij van dit nieuws?

Om te reageren moet je ingelogd zijn. Gebruik de links bovenin beeld om een loginnaam aan te maken danwel in te loggen.


18 uur geleden
Bij ons moet alles langdradig en ingewikkeld.
+2/-2

18 uur geleden
Dat is de juiste weg om te volgen eerst een TD dan een coach.
+11/-0

17 uur geleden
Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald !
+6/-0

17 uur geleden
Eindelijk een goed besluit.
Fred redt zich wel met deze spelers; ik heb meer vertrouwen in hem als in Heitinga.
+4/-0

4 uur geleden
Dit lijkt me de enige juiste volgorde. Liever had ik zelfs nog gezien dat er eerst een nieuwe RVC geïnstalleerd zou zijn. Ondanks dat we al heel lang weten dat er nieuwe goeie RVC leden nodig zijn, zal dat er op korte termijn wel niet inzitten. In ieder geval dan toch maar eerst een nieuwe TD en dan pas een nieuwe trainer.
Er is ook helemaal niets mis met de bestaande organisatiestructuur. Het probleem zit hem in de invulling van de posities. Tijdens de succesvolle Champions League campagne van 2018 2019, hadden we dezelfde organisatiestructuur als nu. En volgens mij hadden we toen zowel sportief als financieel niets te klagen.
+2/-0


Ajax E-zine

Meer dan 35.000 fans zijn lid van onze nieuwsbrief. Meld je ook aan!




Laatste nieuws


 
Stel hier in welk nieuws jij belangrijk vindt.



Tagcloud

argumentatieleer berghuis bertjek bewijslast blind bouwman combo context datur elsimao farioli gaaei hag itakura jim jordi kroes maxwell mie mislintat mokio sevic simonis steur sutalo taylor teambouw tertium uitzicht xavi