Frans Hoek: 'Je kan nu nog niet zeggen dat Kjell Scherpen niet voldoende potentie heeft'
10 april 2021 10:59 - Algemeen Dagblad
Foto: Pro Shots

Ondanks dat Kjell Scherpen afgelopen week een paar keer mis zat, vindt Frans Hoek het nog veel te vroeg om de doelman al af te schrijven. Dat geeft de voormalig keeperstrainer van onder meer Ajax aan in gesprek met het Algemeen Dagblad. "Het begin van Edwin van der Sar bij Ajax was ook haperend en aarzelend. Iedereen vond het toen onbegrijpelijk dat hij voor Ajax keepte. Edwin dreef wel boven", aldus Hoek.
Bij Barcelona werkte hij met Victor Valdes en Pepe Reina. "Zij waren bij Barcelona pas zestien toen we ze hoger lieten keepen. Ik zag supertalenten", zo gaf hij aan. "Valdes veroorzaakte wel meteen een paar onnodige penalty's. Ondanks de scepsis die toen ontstond, veroverde hij drie CL-bekers. We moeten voorzichtig zijn met oordelen. Het is irreëel en niet eerlijk om nu te zeggen of hij goed of slecht is."
Hoek werkte niet zelf met Scherpen en baseert zijn observaties daarom op de wedstrijden bij Jong Oranje en de duels tegen sc Heerenveen en AS Roma. Voor Hoek is het wel duidelijk dat de gelijkmaker van AS Roma een fout van Scherpen was. "Waarvan ik me onder meer afvraag of hij de bal zag vertrekken", zegt hij daarbij. "Maar zoals je van keepers na een paar goede wedstrijden niet kan zeggen of ze geschikt zijn voor de top, kun je nu ook niet van Scherpen zeggen dat hij daar niet voldoende potentie voor heeft. Dat kan vaak pas na meerdere wedstrijden. Een goede balans is pas op te maken na twee of drie jaar."

