Duel met Go Ahead onder leiding van Gözübüyük
14 januari 2026 15:19 - KNVB
Foto: Pro Shots

De KNVB heeft Serdar Gözübüyük aangesteld om de wedstrijd tussen Ajax en Go Ahead Eagles zaterdag in goede banen te leiden. De arbiter zal in de Johan Cruijff ArenA worden ondersteund door grensrechters Patrick Inia en Rogier Honig, terwijl Wessel Wiersma is aangesteld als vierde official. Vanuit Zeist wordt de wedstrijd gevolgd door Pol van Boekel en Martijn Beijer, zij zullen fungeren als VAR.
Het wordt voor Ajax de vierenvijftigste wedstrijd met Gözübüyük als scheidsrechter op het veld. Van de voorgaande duels wonnen de Amsterdammers er vierendertig, eindigde het twaalf keer in een gelijkspel terwijl Ajax zeven keer als verliezer van het veld stapte. Het wordt al de vierde wedstrijd van dit seizoen met Gözübüyük als arbiter. Uit bij PSV werd er met 2-2 gelijkgespeeld, terwijl de duels met FC Twente en Feyenoord resulteerden in een overwinning voor Ajax.
Voor Go Ahead Eagles wordt het de drieëndertigste keer dat de ploeg uit Deventer op Gözübüyük stuit en de tweede keer dit seizoen. Eerder won Go Ahead al met 3-0 van FC Volendam. Van de totale balans won Go Ahead twaalf duels met Gözübüyük als arbiter op het veld. Zeven keer resulteerde het in een gelijkspel, terwijl Go Ahead dertien keer als verliezer van het veld stapte.

