Transparent
Inloggen
Sluiten

Erik ten Hag: 'Bij Ajax doen we niet aan de olympische gedachte'

23 oktober 2019 09:21 - VI.nl
Foto: Pro Shots

Erik ten Hag: "Bij Ajax doen we niet aan de olympische gedachte"; image source: Pro Shots

In een uitgebreid interview met Voetbal International gaat Erik ten Hag onder meer in op de kritiek dat er na de investeringen voor het eerste elftal nog nauwelijks ruimte is voor jeugdspelers om door te breken. "Bij Ajax doen we niet aan de olympische gedachte", aldus Ten Hag. "Wij eisen in alles Champions League-niveau. De opleiding moet dan ook van dat niveau zijn."

Ten Hag gaat verder: "Er zullen nu misschien minder talenten bij Ajax doorbreken dan wanneer we tevreden zouden zijn met Eredivisie-niveau. In dat geval zou Ajax met misschien tachtig procent zelfopgeleide spelers in de Eredivisie kunnen spelen. Wil je echter een rol spelen in de Champions League, dan zul je ook gerichte aankopen moeten doen op het moment dat sleutelspelers vertrekken."

Er wordt echter ook nog altijd gekeken naar de eigen jeugdopleiding. "We hebben er dit seizoen wel heel bewust voor gekozen de kleedkamer leger te maken door mee te werken aan het vertrek van Schöne, Dolberg en Dani de Wit. Ook voor de jonge spelers is dat goed", zo geeft hij aan. "Als het perspectief namelijk verdwijnt, kan zich dat uiten in frustratie. Ryan Gravenberch, Noa Lang, Lassina Traoré en Jurgen Ekkelenkamp zitten kort achter de zestien, zeventien basisspelers, zij kunnen de aansluiting vinden."

Meer op VI.nl




Tags

hag eredivisie dolberg ekkelenkamp gravenberch schone traore

Wat vind jij van dit nieuws?

Om te reageren moet je ingelogd zijn. Gebruik de links bovenin beeld om een loginnaam aan te maken danwel in te loggen.



Ajax E-zine

Meer dan 35.500 fans zijn lid van onze nieuwsbrief. Meld je ook aan!




Laatste nieuws


 
Stel hier in welk nieuws jij belangrijk vindt.



Tagcloud

antisemiet berghuis bergkamp bertjek beschuldiging blumenkraft contributies edvardsen elsimao ewige farioli feyenoord freewheelen garcia gloukh grim heerenveen heitinga ibrahimovic inlopen kroepoek lido maximilian pessimistisch sevic sparta speelstijl twente utrecht weghorst