Transparent
Inloggen
Sluiten

Landstitel voor Ajax onder 19 een feit na overtuigende winst in Mini-klassieker

1 juni 2019 15:58
Foto: Pro Shots

Landstitel voor Ajax onder 19 een feit na overtuigende winst in Mini-klassieker; image source: Pro Shots

Enkele dagen na de bekerwinst heeft Ajax onder 19 ook beslag weten te leggen op de landstitel. De ploeg van John Heitinga wist het duel tegen Feyenoord onder 19 met 2-0 te winnen, nadat het duel vorige week nog werd gestaakt. Brian Brobbey en Naci Ünüvar zorgden voor de doelpunten, waardoor na het eerste elftal ook Ajax onder 19 de dubbel wist te winnen.

Ajax onder 19 begon direct uitstekend aan de hervatting van de wedstrijd. Al snel kreeg de ploeg een enorme kans via Sontje Hansen, maar zijn inzet kon nog gekeerd worden. Even leek het er op dat een paar minuten later Feyenoord op voorsprong kwam, maar omdat Bannis buitenspel stond, ging de treffer niet door. Een paar minuten later was het wel raak voor Ajax. Anass Salah-Eddine stuurde met een schitterende bal Brian Brobbey diep. De spits omspeelde doelman Koorevaar en schoot vanuit moeilijke hoek de openingstreffer binnen. Niet veel later werd al afgefloten voor de rust.

In de tweede helft had Ajax onder 19 duidelijk de overhand. Het liet achterin niets toe en kwam zelf meerdere keren tot gevaar. De beste kans was voor Hansen, maar opnieuw wist hij Koorevaar niet te passeren. De duels op het veld werden steeds harder en steeds vaker volgden er ook pittige overtredingen. Na een uur spelen leidde dat ook tot een opstootje op het veld na een veel te harde overtreding van Feyenoorder Kökcü. De middenvelder ontving om onbegrijpelijke redenen zelfs geen kaart voor zijn actie.

Halverwege de tweede helft volgde eindelijk de volkomen terechte tweede treffer van Ajax. De ploeg wist optimaal te profiteren van zwak verdedigen van de Feyenoorders en het was Naci Ünüvar die voor de 2-0 wist te zorgen. Even leek het er op dat Feyenoord een tandje bijzette, maar na een paar minuten had Ajax alweer de grip op de wedstrijd. Het leidde al snel tot de uitgelezen kans voor Terrence Douglas, maar de kopbal van de verdediger was te zacht om voor echt gevaar te zorgen en het duel al te beslissen.

Ajax bleef ook in het restant zonder problemen overeind en zelf wist het een paar keer gevaarlijk uit te breken. Doelpunten vielen niet meer, maar door de 2-0 overwinning in de Mini-klassieker was de landstitel voor Ajax onder 19 een feit.




Discussieer mee op de forums


Tags

landstitel feyenoord klassieker mini brobbey hansen koorevaar unuvar afgefloten bannis bekerwinst bijzette douglas heitinga kokcu omspeelde onbegrijpelijke opstootje salah tandje zacht

Wat vind jij van dit nieuws?

Om te reageren moet je ingelogd zijn. Gebruik de links bovenin beeld om een loginnaam aan te maken danwel in te loggen.



Ajax E-zine

Meld je aan en ontvang elke week een vers Ajax E-zine in je mailbox met al het nieuws en achtergronden. Maar liefst 35.599 fans gingen je al voor.




Laatste nieuws


 
Stel hier in welk nieuws jij belangrijk vindt.



Tagcloud

akpom alfred berghuis bertjek blind blumenkraft elsimao emmy ewige farioli feyenoord gearriveerde godts groningen hag itakura jaros jordi kovacs kroes lido mie mokio paes routiniers schreuder sevic sponsors yakubu zijaanzij